top of page

DOBROKRUH Rozjíždí Kampaň "Jasné NE domácímu násilí"

Přátelé, je čas se spojit a bojovat proti vážnému problému domácího násilí! Asistenční program DOBROKRUH a jeho partneři právě oznámili novou kampaň, která bude dominovat prvním čtvrtletím letošního roku. Náš cíl? Šířit povědomí o domácím násilí a poskytnout pomoc těm, kteří ji potřebují.V současné době máme více než 20.000 zaměstnanců partnerských firem, kteří mají non-stop přístup k psychologické, právní, finanční a sociální pomoci prostřednictvím Asistenčního programu DOBROKRUH. Naše podpora zahrnuje širokou škálu služeb, které mají za cíl poskytovat pomoc a podporu zaměstnancům v obtížných situacích. Současně může našich asistenčních služeb využit i široká veřejnost a to prostřednictvím naší webové nebo mobilní aplikace.


Téma Prvního Čtvrtletí: "Jasné NE domácímu násilí"

Každé čtvrtletí se zaměřujeme na konkrétní téma, kterým chceme zvýšit povědomí veřejnosti. Pro první čtvrtletí roku 2024 jsme si vybrali boj proti domácímu násilí. Pod heslem "Jasné NE domácímu násilí" představujeme sérii videí, která se zabývá problematikou domácího násilí.Představujeme také konkrétní pracovníky, kteří se věnují poskytování pomoci obětem.

V jednom z našich videí představujeme Věru Třískovou, která již druhým rokem zajišťuje zpracovávání závažných žádostí o pomoc: "Často se setkáváme s tím, že se oběti domácího násilí bojí pomoc vyhledat. Za svůj problém se třeba i stydí. Rádi bychom se proto na krátkých videích potenciálním žadatelům o pomoc představili a ukázali jim, kdo se jim bude věnovat."Podpora prostřednictvím Podcastu i Odborníků

Tématu se také věnuje náš podcast dobrohráči, kde v aktuální epizodě hovoří odborníci z organizace HOST Home-Start Česká republika, z.ú. o skvělé možnosti poskytnout odborný mentoring nefunkčním rodinám.


Marek Sýkora, projektový manažer Asistenčního programu DOBROKRUH, zdůrazňuje: ,,Jsme odhodláni nejen poskytovat podporu zaměstnancům partnerských firem, ale i aktivně přispívat k boji proti společenským problémům. Domácí násilí je vážným problémem, který si vyžaduje naši pozornost a společnou snahu všech členů našeho společenství."

Navštivte on-line centrum první pomoci

Pokud Vás zajímá více, víte o někom, koho se domácí násilí týká nebo jste obětí domácího násilí, navštivte naše on-line centrum pomoci. Máme perfektně zmapované organizace, které dokáží pomoc. Víme o volných kapacitách v azylových domech, máme právníky kteří bezplatně pomohou. Mnoho obětí domácího násilí se ale bojí ozvat. A to se musí změnit. 


11 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page