top of page

Představujeme AKČNÍ PLÁN pro třetí kvartál roku 2023

CSR projekt DOBROKRUH se stále vyvíjí a snaží se reagovat na měnící se potřeby žadatelů o pomoc. Ve čtvrtletí, které právě končí, jsme zaznamenali neobvyklý nárůst dotazů a žádostí o pomoc v oblasti financí. Otázky týkající se programu Milostivého léta, oddlužení, předlužení a exekucí byly výrazně časté. Téma financí bylo suveréně nejčastějším ve všech sledovaných regionech.


Snažíme se aktivně reagovat na takové trendy tím, že vytváříme takzvané AKČNÍ PLÁNY - dlouhodobé programy, které se zabývají konkrétními problémy. V případě finančních problémů jsme navázali spolupráci s advokátní kanceláří Davida Veselého a vyvinuli jsme ucelený akční plán. Cílem tohoto plánu je nejen zlepšit finanční gramotnost, ale především poskytnout konkrétní pomoc lidem, kteří se potýkají s finančními problémy.

Zastavení neoprávněného nátlaku

Jakmile nás osoba se žádostí o pomoc v oblasti financí kontaktuje, aktivujeme pro ni náš konkrétní akční plán "Finance 2023". Tento plán obsahuje detailní manuál, který je přizpůsobený pro danou situaci a jeho úkolem je jasně a srozumitelně vysvětlit žadateli, v jaké se nachází situaci, jaká jsou jeho práva a povinnosti.


V oblasti finančních těžkostí se vyskytuje mnoho mýtů a polopravd a řada organizací vyvíjí na lidi v dluhových pastech neoprávněný tlak. Naším prvním krokem je tedy poskytnutí manuálu, který jim jasně a srozumitelně vysvětlí, jaká jsou jejich skutečná práva a možnosti, čímž jim pomáháme lepší orientaci ve své situaci a posilujeme je v konfrontaci s těmito nároky.


Bezplatné konzultace

Jako další krok v našem akčním plánu spojujeme žadatele o pomoc s odborníkem ze spolupracující advokátní kanceláře. Tento odborník pak detailně prochází finanční situací žadatele a navrhuje nejvhodnější řešení. Pokud žadatel souhlasí s tímto řešením, odborníci z advokátní kanceláře ho vedou celým procesem, pomáhají sestavit návrhy a podniknout potřebné kroky k vyřešení situace. Žadatel má kdykoliv možnost se se svým poradcem spojit a situaci dále konzultovat. Celý proces je pro žadatele o pomoc samozřejmě bezplatný.Náš akční plán "Finance 2023" pro řešení finančních problémů je komplexním nástrojem, který poskytuje jasný postup, informace a odbornou pomoc pro ty, kdo se ocitli v obtížné finanční situaci. Jsme pevně přesvědčeni, že správné informace a podpora mohou výrazně zmírnit stres a tíhu finančních problémů. S pomocí našeho týmu a spolupráce s advokátní kanceláří, se snažíme otevřít cestu k finanční stabilitě a znovu získat kontrolu nad finanční situací. Tento plán je pro nás nejen způsob, jak pomoci v krátkodobém horizontu, ale také jak podpořit dlouhodobou změnu a prevenci finančních problémů v budoucnosti.
10 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page