top of page

Srpen v Dobrokruhu: Nejčastější žádosti o pomoc a naše setkání!

Srpen byl pro nás v DOBROKRUHU měsícem plným výzev a inspirace. Každý den se na nás obracejí lidé ze všech koutů republiky s různými žádostmi o pomoc, a v srpnu jsme si všimli několika zajímavých trendů.

Finanční Starosti

Až 76 % žádostí o pomoc, které jsme obdrželi v srpnu, bylo spojeno s finančními problémy. To je poměrně významný nárůst ve srovnání s předchozími měsíci. Může to být ovlivněno tím, že jsme aktivně komunikovali téma finanční gramotnosti a možností podpory v této oblasti. Někteří lidé hledali rady ohledně správy svých financí, jiní potřebovali urgentní finanční pomoc. V každém případě jsme se snažili poskytnout podporu a směrovat je k relevantním zdrojům.


Duševní Zdraví Má Prioritu

Další významnou část žádostí tvořily problémy spojené se stresem, obavami a duševním zdravím obecně. Tento trend poukazuje na důležitost péče o psychické blaho, zejména v dobách zvýšeného stresu a nejistoty.


Ověření Autenticity

Zajímavým jevem byl i nárůst žádostí o ověření autenticity emailů a SMS. V dnešní době, kdy online podvody dosahují vysoké úrovně rafinovanosti, je správné být opatrný. I když mnoho lidí může považovat takovéto žádosti za zbytečné, je důležité si uvědomit, že i podvodníci se snaží co nejvíce zprofesionalizovat své zprávy a dělat je co nejméně podezřelé.


Společná Setkání a Pomoc

V DOBROKRUHU věříme v sílu komunity a vzájemné pomoci. I v dobách největších výzev můžeme společně dělat dobré věci. Proto jsme se rozhodli uspořádat největší setkání neziskovek letošního roku, které bude probíhat pod záštitou Ministerstva Práce a Sociálních Věcí a místostarostky městské části pro Prahu 2, Lucie Pechové. Bude to příležitost sdílet zkušenosti, inspiraci a najít nové cesty, jak pomáhat těm, kteří to potřebují.


Společně Měníme Svět

Věříme, že společně můžeme dělat dobře a pomáhat těm, kteří to potřebují. Srpen nám ukázal, že mnoho lidí se nebojí hledat pomoc a sdílet své starosti. Jsme zde pro vás a těšíme se na setkání na našem největším setkání neziskovek letošního roku.


Společně můžeme měnit svět k lepšímu. Děkujeme za vaši podporu a důvěru.


Váš DOBROKRUH ❤️

29 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opmerkingen


bottom of page